Hlavní stránkaO obciSlužby v obciTermíny akcíÚřední deskaSpolky a sdruženíFotogalerieKontakty
Obrázek obce
Administrace

Heslo:

Termíny akcí
11.07.2020 od 10:00
Rozloučení s Mons. Václavem Hegrem
(kostel Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici)

11.07.2020 od 13:00
Triatlon na Rozkoši
(Rozkoš-Velká Jesenice-Volovka-Veselice)

20.07.2020 od 08:30
Letní tenisový kemp
(kurty Velká Jesenice)

13.08.2020 od 12:00
Přihlášení ke stravování ve školní jídelně
(školní jídelna)

10.10.2020
Taneční kurzy pro dospělé
(tělocvična Velká Jesenice)

Novinky emailem
 
Poděkování hasičů Nadaci ČEZ 9. 6. 2020

JSDH ve Velké Jesenici mohla díky Nadaci ČEZ pořídit novou dýchací techniku

 

Všichni víme, jak složité je shánět finanční prostředky na údržbu a hlavně na obnovu techniky, ať už se jedná o jakékoliv částky. Mnoho menších obcí nemá takové rozpočty, aby si mohli dovolit například nákup nového vozu nebo vybudování odpovídající zbrojnice pro svou jednotku a sbor. Všichni se snažíme shánět peníze, kde to jen jde a to jak od sponzorů, tak i dosáhnout na dotace, které mají častokrát velmi přísné podmínky.

Rádi bychom proto touto cestou poděkovali Nadaci ČEZ, která nám v projektu Podpora regionů díky aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, pomohla zrealizovat již dlouho plánovanou akci, kterou byla obnova dýchací techniky. Díky jejich pomoci jsme mohli již nevyhovující a zastaralou techniku vyměnit za novější, modernější a lepší.

Naše bývalé dýchací přístroje Saturn S7 jsme vyměnili za Pluto 300 Fireman. V rámci obnovy bylo zakoupeno 8 ocelových lahví včetně obalů, 4 nosiče, masky s plicní automatikou a brašny. Celkové náklady činily 176 000 Kč, kde z toho 100 000 Kč pokryl dotační příspěvek a zbytek uhradila obec ze svého rozpočtu. Jako menší obec jsme rádi za každou takovouto příležitost, která se naskytne a pomůže nám doplnit nebo obnovit starší vybavení, pomůže nám lépe se vypořádat s nástrahami u zásahů, na které vyjíždíme nebo u příležitosti jakékoliv jiné pomoci našim spoluobčanům.

 

JSDH Velká Jesenice

Marcel Šitina, Filip Khol