Hlavní stránkaO obciSlužby v obciTermíny akcíÚřední deskaSpolky a sdruženíMeteostaniceKontakty
Obrázek obce
Administrace

Heslo:

Termíny akcí
25.09.2021
Předběžný termín rybářských závodů
(VJ - velký rybník)

25.09.2021
Nohejbal - turnaj trojic
(hřiště Velká Jesenice)

26.09.2021 od 15:30
Fotbal Velká Jesenice - Č. Kostelec "B"
(hřiště Velká Jesenice)

02.10.2021
Posvícení
(VJ)

02.10.2021 od 15:00
Fotbal Velká Jesenice - Velichovky
(hřiště Velká Jesenice)

Novinky emailem
Akce v blízkém okolí

 

V září je zámek otevřen od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin. V tomto čase Vám také nabízíme prohlídkový okruh „Zámecké interiéry“, návštěvu věže Máselnice a za příznivého počasí zámeckou zahradu s lipovou alejí. Druhý okruh „Od půdy po sklep“ je přístupný od úterý do neděle pouze na objednávku a také o víkendu.

 

Kulturní program:

 

Dny evropského dědictví

V sobotu 11. září od 9:30 do 17:00 hodin se budou na zámku tradičně slavit Dny evropského dědictví. V rámci tohoto programu jsme pro Vás přichystali tradiční zámecké trhy, kde si budete moci zakoupit rukodělné výrobky regionálních tvůrců, ochutnat čerstvě praženou kávu, slovenské sýry, ručně vyráběná mýdla a mnoho dalšího. Součástí programu bude také přehlídka historických vozů z Klubu historických vozidel Metuje. V tento den bude také zdarma zpřístupněna věž Máselnice.

 

Kastelánské prohlídky

Dne 11. září Vás také srdečně zveme na naše netradiční prohlídky s panem kastelánem Ondřejem Daňkem. Můžete se těšit na návštěvu zámeckého sklepení, zahrady, špýcharu a na zajímavé informace z péče o významnou národní kulturní památku. Prohlídky budou probíhat v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Vstup je za samostatné vstupné.

 

VÝSTAVA "Hravý SVĚT KOSTIČEK® PRO MALÉ I VELKÉ“

do 18. září

Nenechte si ujít letošní letní expozičně-herní výstavu na zámku, která je k vidění v zámecké Galerii Pod Žebrovkou až do 18. září 2021.

 

Fotografie 2021

V rámci otevírací doby zámku je do 31. října zdarma přístupná výstava z přehlídky fotografické tvorby sekce fotografů regionu Náchod s příznačným názvem Fotografie 2021. Tu můžete zhlédnout v prostorách Galerie Za Pokladnou a v arkádách. Vstupné je zdarma.

 

Plastic is fantastic

Výstava autorských šperků Zuzany Myšky Vodehnalové návštěvníkům zámku přibližuje různé možnosti podoby současného recyklované šperku. Autorka si ve své tvorbě klade dva základní cíle. Poukázat na to, že hodnota šperku nespočívá pouze v hodnotě materiálu, ale také v myšlence, nápadu či výtvarném a řemeslném zpracování. Z toho také vyplývá úvaha o hodnotě plastu. Je to skvělý materiál, který však nesmí být nadužíván k jednorázovým účelům. Skrze šperky se Zuzana snaží šířit povědomí o nekvalitní rychlé módě a přehnaném konzumním životním stylu, které mají tak fatální dopad na životní prostředí. 

Výstava umístěna na arkádu zámku je přístupná zdarma v rámci otevírací doby zámku po celé září.

 

Prodejní výstava hodinek

Od středy 15. září do neděle 19. září bude na zámku v zámeckých arkádách probíhat 3. ročník prodejní výstavy hodinek společnosti 4pm.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Anna Knappová
referentka kultury a marketingu
(culture and marketing manager)

 

erb_.jpg

 

 

Zámek Nové Město nad Metují
Sídlo rodiny Bartoňů z Dobenína od roku 1908
Husovo náměstí 1201
549 01 Nové Město nad Metují
Tel.: +420 491 470 159
E-mail: kultura@zameknm.cz
Web: www.zameknm.cz

Facebook: www.facebook.com/zameknmnm

Instagram: www.instagram.com/zameknm

 

 

 

Setkání se šéfkuchařem Radkem Pálkou.

Městská knihovna Jaroměř, 15.9. v 17:30h.

http://www.knihovnajaromer.cz/radek-palka-sefkuchar-hotelu-duo-praha/

 

Program ZDE